0

Tűpontos és 2018 óta a helyzet csak rosszabb lett :(

1

Egy másik, de hasonló topic alatt már meg lett említve, gondoltam érdemes lehet itt is: https://lorinczorsolya.hu/blog/informatikus-fizetesek-salary-guide-ok-es-berkalkulatorok-gyujtemenye

0

A cég működéséből meg az adatokból arra következtetek, hogy ennyi embert kerestek meg, nem azt, hogy ennyi jelentkezett. Illetve volt egy ilyen is, hogy "felháborodott, hogy nem ajánlattal hívtam, csak érdeklődéssel" (vagy valami hasonló). Sokminden torzít, az biztos, meg persze ez egyetlen rekrúter cég, így a mintavétel is nagyon kicsi.

0

Ez amúgy így kicsit elhamarkodott, csak számból következtetni. Pl tesztelők mennyisége simán lehet azért ilyen magas, mert abból mindig vannak jelentkezők, elérhető emberek. (Ha kirakok egy manuális tesztelő pozíciót lehet 10x ember jelentkezik rá egy fejlesztőihez képest, főleg ha junior szintre)

0

Legkeresettebb területek

  1. java
  2. c#
  3. frontend
  4. php
  5. tesztelő
0

Nekem régóta fura - és ez a táblázat is ezt erősíti bennem -, hogy a matrix miért nincs jobban elterjedve...

0

Jó ez a táblázat, de pár népszerűbb szolgáltatás még szerintem hasznos lenne bele. (Igen, láttam az "Edit chart" gombot, de nem tudok eleget hozzá :))

0

Ezt tök érdekes összevetni Orosz Gergely írásával: https://blog.pragmaticengineer.com/software-engineering-salaries-in-the-netherlands-and-europe/ Miszerint a legmagasabb fizetések meg se jelennek a nyilvánosan elérhető adatok között. Vagyis, ha jól gpndolom, akkor itt a magyar piacon, a nem startupoknál elérhető fizetési sávokat jelenítik meg.

1

Én nagyon vágyom már arra, hogy egy projektben ki tudjam próbálni a #noestimates-t (Vasco Duarte prezije a témában, odatekertem a fontos részhez: https://youtu.be/7ud-4bKJr8k?t=2141) - ez ugyanis azt mondja, hogy ha csupán a feladatok mennyiségéből akarunk előrejelezni, akkor még az is meglehet, hogy pontosabb lesz, de amit mindenképpen nyerünk az az, hogy nem szórunk el egy csomó időt a becslésre.
Hallottam már olyan projektről, amelyikben a végeláthatatlan backlogot minden tervezésnél újra meg újra előveszik és becslik - egészen barbár módja az idő- és türelem pazarlásának.
Egyébként ha jól tudom, a legújabb scrum revízióban már nincs is benne a becslés.

1

Ez mennyire jó projekt!

Egy hasonlót pont láttam a napokban, ott ő 3D nyomtatta a PC házat és a monitort is hozzá, de szintén Raspberry PI ketyeg benne: https://youtu.be/V-pACEENHBw

 
 
1
dyuri
2 hónapja
| link | poszt: pty.hu - mi ez?

Első körben próbálok kommentre is kommentelni :)